test

Tworzymy stronę internetową

Październik 18, 2017 Kategoria: Trendy | Autor: admin 3 komentarze

Ten kto przegląda znane portale internetowe zauważa co i raz pewne zmiany layoutu i interfejsu. Przykładem mogą być choćby wp.pl, onet.pl lub tvn.24.pl. W pewnym względzie wyróżnia się ten ostatni portal, bowiem spośród trzech wymienionych jest najbardziej „obrazkowy”. Chociaż pozostałe też poszły bardziej w kierunku „obrazkowości”, ale trochę w mniejszym stopniu.

Warto jest zwrócić uwagę na ikonki znajdujące się najczęściej na górnym pasku, które pozwalają na szybkie wchodzenie w konkretną tematykę, na przyklad w sport i pogodę. Są przyjazne, pogodne. Natomiast układ portali bywa różny jeśli idzie o podział na kolumny – najczęściej jest trzy- lub czterokolumnowy. Różnie jest pomyślane zanurzenie stron. Dobrym pomysłem jest stosowanie szybkiego przewijania reklam rozłożonych na całej szerokości portalu. Wszystkie te ważne portale łączy jedno – komunikatywność.

Tworzymy interfejs strony internetowej

Przede wszystkim zadać sobie należy pytanie – do kogo ma trafiać nasza strona? Pewne narzędzia można stosować kierując się na przykład branżą firmy (jeśli to jest strona firmowa).

Pytanie drugie, które informacje będą w na stronie najważniejsze? W wypadku priorytetowych informacji możemy zastosować bardziej wyraziste przyciski. Pamiętajmy jednocześnie o odpowiedniej kolorystyce zarówno przycisków, jak i elementów pionowych wraz z poziomymi. Nie przesadzajmy z nadmiarem kolorów – wystarczą dwa lub trzy.

Jeśli tworzymy interfejs strony branżowej to warto wiedzieć, że czasem stosowane będą narzędzia typowe dla konkretnej branży. Na przykład interfejs strony firmy pożyczkowej lub banku powinien mieć kalkulator pożyczek. Sklepy internetowe mają również typowe dla siebie (i niezbędne) elementy interfejsu. Również klimat graficzny wymagany jest różny w zależności od tematyki portalu. Inny klimat będzie miała strona developerska, inny natomiast restauracji lub z ofertą artystyczną. Inaczej będzie wyglądał serwis rankingowy – na przykład z rankingiem banków.

Trochę dziwnie w czasach obecnych wygląda strona bez wyszukiwarki. A niestety nawet niektóre internetowe serwisy miejskie takowej nie posiadają.

Tworząc interfejs strony internetowej mamy do dyspozycji nie tylko narzędzia lub widżety proponowane nam przez konkretny CMS, ale pewne aplikacje możemy zrobić sami lub ściągnąć z sieci, choćby prognozę pogody.

Korzystamy z gotowców, czy pomocy specjalistów

Tworzenie stron internetowych może być proste, ale tylko dla kogoś kto nie czerpie z tego wymiernych korzyści. Wtedy może skorzystać z prostego szablonu i przyjaznego CMS-a. Jeśli natomiast ma to być strona firmy lub serwis informacyjny to warto jest stronę zindywidualizować, a to bywa niełatwe bez na przykład znajomości html-a, zatem i bez pomocy profesjonalisty.

3 Reponses to “Tworzymy stronę internetową

 1. Patryk
  21 stycznia 2018 at 17:52

  Dzięki za artykuł, przydatne rady które na pewno wykorzystam.

 2. Kryptowaluty
  6 kwietnia 2019 at 21:32

  jeśli chodzi o system CMS, to uważam, że bardzo dobrze sprawdza się wordpress. Zarówno dla użytkowników zaawansowanych, jak i dla tych początkujących w temacie tworzenia stron www.

 3. Thomas
  31 lipca 2019 at 14:20

  Hej, super artykuł. Szkoda, że nie ma nowych wpisów.. ;- /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *